دفتر مرکزی مازراتی


قصر مازراتی در ویاله چیرو منوتی Vialeciro Menotti در مودنا Modena، ایتالیا قرار دارد.

مازراتی از زمانی که پس از انتقال مالکیت آن به خانواده ارسی Orsi در سال 1937 از بولونا Bologna نقل مکان نمود، در همان تشکیلات و در کنار همان جاده در ویاله چیرو منوتی Vialeciro Menotti در مودنا، ایتالیا مستقر بوده است. کارخانه اولیه با ساختار آجر قرمز خود، که بر اساس سبک بناهای صنعتی آن زمان ساخته شد، هنوز هسته ای را تشکیل می دهد که کارخانه جدید و مدرن در اطراف آن رشد کرده است.

تشکیلات کارخانه بیش از 40.000 متر مربع ( دقیقاً 349/43 متر مربع) را در بر می گیرد. کل کارخانه در اواخر دهه 1990 باز سازی شد و به یکی از پیشرفته ترین تشکیلات مونتاژ در حجم پائین تبدیل شده است. با وجود این، نماهای بیرونی کارخانه اولیه در نوسازی دست نخورده باقی مانده زیرا مسئولین شهر مودنا آنرا به عنوان یک مکان چشمگیر تاریخی طراحی نموده اند.

روبروی ساختمانهای آجر قرمز اولیه برجی سر بر آسمان می ساید که بلندترین برج مودنا Modena می باشد و دفاتر ونمایشگاه شرکت در آن قرار گرفته اند. در سمت شمالی و مرکزی شرکت پارکینگ بزرگ خودروی کارکنان قرار گرفته است که با استفاده از علایم و نمادهای مهمی که مربوط به دوران گذشته مازراتی می باشند، آئین شده است.

خطوط تولید تماماً نو سازی شده اند تا استاندارهای کیفیت و تولید ارتقاء داده شوند و فرآیندهای مونتاژ برای کارگران کارخانه با اصول سهولت و تناسب منطبق شوند. دیدارکنندگان نیز از نحوه استقرار فضاها و پیچ و تاب و فرود و فراز آنها که باعث دسترسی کارگران به خودروی در حال مونتاژ میگردند، دچار شگفتی می شوند. اکنون 26 ایستگاه کاری بر روی خطی قرار گرفته اند که کواتروپورت و گران توریسمو در آن مونتاژ می شوند.

این روند مدرن تا اتاقکهائی که میزهای تست موتور و خودرو در آنها قرار گرفته اند، امتداد می یابد . هر خودروئی قبل از ارسال به شبکه فروش جهانی در اینجا تحت یک بررسی و کنترل کامل قرار می گیرد.

مشتریانی که مازراتی نو خود را در کارخانه تحویل می گیرند، خودروی مذکور را در سالن فوق العاده زیبای نمایشگاه که توسط آرشیتکت مشهور ران آراد Ron Arad طراحی شده است، در یافت می دارند. این ساختمان با ساختار خود حالت بیضوی مسیر مسابقه ایندیاناپولیس را تداعی می کند که مازراتی در آنجا دو بار پیروزی را تجربه کرده است. نمایشگاه مازراتی با هنر، کیفیت و فن آوری مورد استفاده در خودروهای مازراتی هم آهنگی خودروئی دارد.

در قسمتی که ورود برای عموم آزاد می باشد، نمایشگاه مازراتی مجموعه ای از آخرین سری خودروهای مازراتی و همچنین یک فروشگاه در خود جای داده است که انواع اقلام تزئین زیبای مازراتی را عرضه می دارد.

 

گشت و گذر و نمایی نزدیکتر از کارخانه مازراتی