فن آوری کواتروپورته اس مازراتی


موتور، گیربکس، شاسی و سیستم تعلیق

موتور

کواتروپورته اس مازراتی دارای یک موتور قوی هشت سیلندر جدید 795 با ظرفیت 4/691 سی سی می باشد که با دور موتور 7000 دور در دقیقه 440 است نیرو تولید می کند و اوج گشتاور آن در دور موتور 4/750 دور در دقیقه 490 نیوتن متر است. این موتور 47 لیتری که بدلیل سرسیلندر ترمز رنگ خود چشمگیر می باشد، در خانواده جدید موتورهای دارای سیستم روغن کاری تر می باشد. این موتور مخصوصاً بمنظور ارتقاء مانوور، روان تر نمودن تعویض دنده و کشش در سطح عالی، طراحی شده است. افزایش ظرفیت از 4.244 به 4.691 سی سی با افزایش قطر داخل و طول رفت و آمد پیستون و تجزیه و تحلیل جرم طولی آن تحقق یافت. راهکارهای فنی که در این رباطه به اجرا درآمده اند، موتور کواتروپورته اس را فوق العاده مطمئن، بی صدا و کم اصطکاک نموده اند. تمام این موارد منجر به کاهش مصرف سوخت و افزایش کیفیت پر شدن سیلندرها شده است. این ویژگی ها در واقع مجموعه ای از بهترین خصوصیات موتورهای جدید مازراتی می باشد. این موتورها پر قدرت بوده و دور آنها به سرعت افزایش یا کاهش می یابد. گشتاور 82% با دور موتور 2500 دور در دقیقه به معنای آن است که موتور 4/7 لیتری V8 سبقت گرفتن را در سفرهای طولانی آسان می سازد و باعث می شود که موتور دور خود را بطور کامل طی کند. عملکرد این موتور 4/7 لیتری در سطح عالی می باشد. 440 اسب نیرو تولیدی می کند و ظرف5/3 ثانیه از صفر به 100 کیلو متر در ساعت می رسد و اوج سرعت آن 285 کیلو متر در ساعت است.

 

گیربکس

سیستم گیربکس اتوماتیک مازراتی کواتروپورته بگونه ای است که تعویض دنده آسان و نرم را بدون آنکه خدشه ای بر قدرت یا سرعت خودرو وارد شود، تضمین می کند. گیربکس، که حاصل همکاری و مشارکت بین مازراتی و ZF می باشد، دارای یک مبدل گشتاور هیدرولیک است. این موضوع باعث حفظ قدرت در دورهای پائین شده و در عین حال وجود نیروی کافی را تا 7200 دور در دقیقه تضمین می نماید. راننده می تواند سیستم دنده را با توجه به شرایط جاده یا سبک رانندگی خود تنظیم نماید و این کار با انتخاب دکمه Low Grip یا Sport انجام می گیرد. در حالت Low Grip در شرایطی که سطح جاده لغزنده یا یخ زده باشد، با توجه به فعالیت سیستم کنترل کشش ASR، نهایت ایمنی تامین می شود. فشار دادن دکمه Sport سیستم دنده را قدرتمندتر و فعال تر نمودن و با تعویض سریع دنده در دورهای بالای موتور، عملکرد خودرو را بالا می برد. کواتروپورته را می توان بمنظور حفظ میراث گرنتوریزموی این خودرو بصورت دستی نیز هدایت کرد. این کار با استفاده از کلید واقع در کنسول وسط خودرو صورت می گیرد.

 

شاسی وسیستم تعلیق

شاسی مازراتی، کواتروپورته یکی از عوامل ایمنی وراحتی این خودرو می باشد. سختی و استحکام چرخش و قابلیت انعطاف آن باعث حرکت جابجائی متعادل، متوازن آن شده و رانندگی با آنرا مطلوبتر می سازد. سیستم های تعلیق جلو و عقب خودرو که حالت جناغی دارند، همراه با محورها و توپی های آلومینیومی نوعی هندسه مخصوص را برای این خودرو فراهم آورده اند که هم از کله کردن خودرو جلو گیری می کند و هم از چمباتمه زدن یا نشستن آن بر روی قسمت عقب پیشگیری می کند. این موضوع در شرایط ترمزگیری یا شتاب گیری از دو حالت مذکور جلو گیری می نماید. استفاده از دست انداز گیر و صدا گیری که به سیستم راحتی این خودرو افزوده شده اند، رانندگی نرم و یکنواخت و روان را امکان پذیر می سازد. این موارد تماماً باعث شده اند تا یک اتومبیل چالاک – سریع در حال تحت کنترل، عرضه شود.

 

سیستم اسکای هوک Skyhook

سیستم اسکای هوک یکی از آپشن های اختیاری کوارتوپورته می باشد. این سیستم تعلیق الکترونیکی امکان تنظیم اتوماتیک و مداوم سیستم صدا گیری و ضربه گیری را فراهم می آورد. بدین ترتیب هیچگونه دست انداز سطح جاده به داخل خودرو منتقل نمی شود و در عین حال سطح راحتی در داخل اتاق به اوج خود می رسد. این در حالی است که این سیستم خود را با سبک رانندگی راننده ای که پشت فرمان نشسته است، تطبیق می دهد. اسکای هوک دارای نرم افزاری می باشد که مخصوصاً برای کواتروپورته طراحی شده و حداکثر راحتی و آسایش در حین حرکت خودرو را تضمین می کند. اسکای هوک با استفاده از سنسورهای شتابی که حرکت در چهار چرخ و بدنه را حس می کند، عمل می کند و در عین حال ضربه گیری را نیز بصورت آنی تنظیم می کند. دو نوع تنظیم وجود دارد نرمال و اسپرت: در حالت نرمال، حرکت نرم تر و راحتی نیز بیشتر است. راننده می تواند هر زمانی که قصد رانندگی فعال تری را داشته باشد، از حالت اسپرت استفاده نماید یعنی دکمه حالت را روی Sport قرار دهد.


کنترل کشش و ثبات خودرو

برنامه مدیریت پایداری مازراتی (MSP) یکی دیگر از عوامل رانندگی فعال و اسپرت می باشد. این طرح مخصوصاً برای ارتقاء ایمنی مازراتی طراحی شده و با تلفیق ABS، EBD، ASR عمل می کند. این سیستم بر روی ترمزهاو موتور خودرو تاثیر نهاده و باعث می شود تا راننده حتی در شرایط بحرانی، کنترل کامل خودرو را در دست داشته باشد. این طرح بر اساس یک رشته سنسور بنا نهاده شده است که می توانند هر حرکتی را که اندکی با حرکت و فعالیت مطلوب خودرو تفاوت داشته باشد، تشخیص دهند، برنامه ( طرح ) مدیریت پایداری مازراتی نیز مثل Skyhook می تواند بر اساس دو نوع عملکرد مختلف کار کند. راننده با قشار دادن دکمه Sprot که در کنسول وسط قرار دارد، از این سیستم استفاده می کند و بدین ترتیب ضربه گیرها، سیستم کنترل کشش و سرعت تعویض دنده، همگی تنظیم می شوند.


سیستم فرمان

سیستم فرمان هیدرولیک الکترونیکی بسیار دقیق و مستقیم عمل می کند ودقیقاً آنچه را که خودرو انجام می دهد، به راننده منتقل می سازد. ضمناً این فرمان در سرعت های پائین و نیز در موقع مانور دادن، سبک و راحت است.


توزیع وزن

توزیع وزن مازراتی کواتروپورته اس با اندکی گرایش به عقب (49% جلو، 51% عقب )، خود منحصر بفرد است. این توزیع وزن باعث می شود که اتاق لوکس این خودور از نظر ارتقاء قابلیت مانوور خودرو و راحتی راننده، یک اتاق کاملاً کاربردی باشد. این نوع توزیع وزن با انتقال موتور به پشت محور جلو انجام گرفت.عملاً ضمن حفظ ثبات و تعال خودرو، کشش و شتاب به اوج می رسد.


ترمزها

ترمزهای مازراتی کواتروپورته اس از چهار دیسک خود تهویه شونده(330 میلی متری – جلو و عقب) با کالیپر ای ثابت چهار پیستونی در عقب و روی ترمز تشکیل شده اند. سیستم ضد قفل ABS از قفل شدن چرخها در موقع ترمز گرفتن جلو گیری می کند وEBD نیروی ترمز را بین محورهای جلو و عقب توزیع می کند. هر دو سیستم در قالب برنامه مدیریت پایداری مازراتی MSP قرار گرفته اند. این نوع ترکیب سیستم، هم از نظر توقف و هم از نظر فاصله توقف و جلو گیری از کاهش قدرت ترمزگیری حتی در شرایط استفاده فشرده وزیاد نتیجه بسیار درخشانی به بار می آورد. ترمزهای کواتروپورته اس همواره سریع واکنش نشان می دهند و عمر مفید آنها نیز در همان حدی است که شما از یک مازراتی سالون انتظار دارید.


چراغها

کواتروپروته جدید دارای چراغهای جلو و عقب می باشد که برای ارائه بهترین نتایج در هر موقعیتی طراحی شده اند. استفاده از چراغهای LED ( دیودی) اثر زیادی بر روی خودرو دارد و یکی از عواملی است که این مدل را به مازراتی گرنتوریزموی مرتبط می سازد. در این خودرو، مهم ترین جنبه های نوررسانی و سیستم چراغ، ارتقاء کیفیت یافته ایند. مجموعه چراغهای زنون Xenon جلوئی از سیستم کنترل انطباقی بهره مند می باشد، این موضوع باعث می شود تا در قاب ها حبابهای مرسوم، نوع نور قویتر و درخشان تری ایجاد گردد. چراغها بصورت خودکار حرکات فرمان را دنبال می کنند تا شعاع نور دقیقاً بداخل یک منحنی بتابد ( تا حداکثر 15 درجه) بنابدلایل ایمنی، افتی که خودرو در سرعتی بالای 120 کیلو متر در ساعت دارد، سیستم مجدداً به حالت قبلی ثابت بر میگردد. سیستم چراغ های روز یکی از امکانات مفیدی است که از ده مجموعه LED در طول لبه پائینی چراغ جلو تشکیل شده است. چراغهای داخلی حالت چشمگیری دارند و چراغهای بزرگ جلو بدلیل علائم کناری خود که با لبه بیرونی خودرو ادغام شده است، حالت تاثیر گذاری خاصی را پدید می آورند. در عین حال، برف پاک کن بخشی از مجموعه فوق را تشکیل می دهد. چراغهای مه شکن نیز مجموعه متفاوتی هستند که در درون سپر قرار گرفته و شعاع وسیع تریاین سیستم در قسمت عقب نیز بکار گرفته شده و چراغ از 34 عدد LED تشکیل شده است. این فن آوری به این علت بکار گرفته شده است که LED سریع تر از سایر حباب های نورسانی می کند. شعاع آن نیز فشرده تر و تیزتر است و به مرور زمان دچار هیچگونه افت و کاهش نمی شود.