برنامه انطباق با سلیقه شخصی مازراتی کواتروپورته اس


مازراتی کواتروپورته اس بطوری طراحی شده تا مانند یک دستکش برروی دستهای راننده اش قرار گیرد.

مازراتی کواتروپورته اس به شکلی طراحی شده است تا با سلیقه صاحبش به شکل کامل انطباق داشته باشد. این شیوه متداول ایتالیایی پروو شده در طراحی خودروی منحصر بفرد ماطراتی استفاده شده است. همگامی با جریان تهیه و تولید مواد منحصر بفرد و اختصاصی منجر به ایجاد و حرکت Officine Alfieri Maserati گردید که در خدمت مازراتی می باشد. گزینه هائی که انطباق با سلیقه شخصی را امکان پذیر می سازند به چهار زمره تقسیم می شوند،سیستم های الکترونیکی داخل خودرو، فضای داخلی خودرو، و اصول دینامیک حرکتی.
 

انتخاب رنگ
مالک خودرو می تواند علاوه بر رنگ بدنه خودرو ( یازدده رنگ استاندارد و هشت رنگ مخصوص ) و تودوزی و تزئینات داخلی آن ( 10 رنگ چرم )، از بین ده نوع رنگ داشبورد و محفظه داشبورد، ده نوع رنگ فرمان، سیزده رنگ مختلف نخ و دوخت تودوزی، چهار نوع رنگ سقف، شش نوع رنگ فرش کف ماشین و یازده نوع رنگ قطعات صندلی ها انتخاب خود را انجام دهند. کالیپرهای ترمز نیز می توانند بنابر سلیقه شخصی انتخاب شوند. در رنگهای قرمز، نقره ای، رنگ تیتانیوم، آبی و زرد ارائه می شوند.


فضای داخل خودرو و سفر
یکی از گزینه های اصلی که مالک خودرو باید انجام دهد، در مورد چوبهای متناسب می باشد که شخصیت موقر و زیبائی به خودرو می بخشند. در این مورد می توان از میان شش نوع چوب Rosewood،Walnut Briarwoodt با Bois de Rose، ماهاگونی با تزئین توسط چوب Bois deRose و چوب Wenge جلا کاری شده ( این نوع چوب با تزئین یا خاتم کاری بوسیله چوب Bois de Rose نیز در دسترس می باشد)، چوب Vavona، Starwood ای بجای آن چوب پیانویی سیاه، یا Blue Lacque یکی از آنها را انتخاب کرد. صندلی های جلو و عقب کواتروپورته اس را می توان ا ز سیستم گرمایش برخوردار نمود. یک بسته آپشن راحتی Comfort Pack وجود دارد که امکانات گرمایش، تهویه و ماساژ را تامین می کند و سقف را نیز می توان با آستری Alcantara به رنگهای بژ، بژ مروارید، خاکستری و مشکی ) پوشانید. آپشن لاکچری بمعنی چرم پولرونا فرا می باشد که برای بخش های بالایی داشبورد مورد استفاده قرار می گیرد فرمان هم می توان در چوبهای بالا و یا از چرم سفارش داد.


سیستم های الکترونیکی خودرو
برخی از امکانات الکترونیکی کواتروپورته اس محیط داخل این خودرو را به فضائی دلنشین و دلچسب تبدیل می کنند. این امکانات شامل سیستم سرگرمی پشت صندلی عقب ( متشکل از صفحه نمایش نصب شده در قسمت وسط و یک سیستم پخش دی وی دی و سیستم پخش DVD )، سان روف برقی، سنسورهای جلو برای پارک کردن خودرو و آینه های داخلی الکتروکرومیک هستند.


سیستم دینامیک عملکرد اسپرت
برای تاکید بر ویژگی و حالت اسپرت خودرو، رینگ های 19 اینچی جلا خورده چرخ به عنوان بخشی از تجهیزات اختیاری ارائه می شوند. یکی دیگر از این امکانات اختیاری، سنسور فشار لاستیک و دیگری سیستم تعویض دنده سریع از نوع پدالی های روی فرمان است ( فقط با گیر بگس اتوماتیک) و رینگهای 20 اینچی هفت پره ای می باشد.


آپشن بسته رانندگی
این بسته که به عنوان یک گزینه اختیاری ارائه می شود می تواند باعث حرکات و مانورهای اسپرت در رانندگی شود. این مجموعه رینگ های 19 اینچی سبک V و همچنین تنظیم مسابقه ای ( سرعتی ) سیستم تعلیق خودرو را شامل می شود. ترمزهای جلو از فن آوری آلیاژی دو لایه و دیسک هائی که اندازه آنها حداکثر به 360 میلی متر می رسند، برخوردار می باشد. کالیپرهای ترمز و سیستم تعویض دنده فعال با پدالی های روی فرمان، سیستم دنده را تکمیل می کند. .


آپشن بسته رهبری
بسته رهبری نهایت آرامش سرنشین را با امکانات گرمایش، تهویه و ماساژ، کنترل هوائی که از قمست عقب قابل کنترل می باشد، کرکره شیشه های جانبی عقب، پوشش سقف ( استری) از نوع Alcantara و میزهای چوبی قابل باز شدن و بستن، فراهم می آورد.