قسمت های داخل مازراتی کواتروپورته اس


اتاق مازراتی کواتروپورته اس آسایش و راحتی را ارائه می دهد.

اتاق کواتروپورته اس مازراتی، از نظر راحتی و آسایشی که ایجاد می کند، نقطه عطفی در آرامش و راحتی بشمار می رود. فضای داخلی کواتروپورته اس جدید مازراتی محیط آرام و دلپذیری است که منحنی نمودار آرامش را به قطعه اوج آن رسانیده است. این مطلوبیت ناشی از تغییرات عمده ای می باشد که در جایگاه راننده، صندلی ها، فرمان چند کاره، قسمت های واقع در کنسول مرکزی، تجهیزات و درجه ها و نشانگرها بعمل آمده و در عین حال یک محفظه کوچک نیز در تونل وسط ایجاد شده است. کواتروپروته دارای صندلی هائی با قابلیت تنظیم الکترونیکی است که می توان آنرا در چهارده 14 موقعیت مختلف از جمله چهار حالت گوناگون برای پشتی صندلی تنظیم کرد. صندلی راننده دارای سه سیستم تنظیم حافظه و یک سیستم ورود و خروج آسان می باشد( که صندلی را به عقب برده و میل فرمان را بالا می آورد) دارندگان این خودرو همچنین می توانند درخواست بسته آپشن راحتی صندلی جلو را نمایند که گرمایش و تهویه ماساژ را برای آنان فراهم می سازد. سرنشینان عقب می توانند بدور از هرگونه ارتعاش در یک کابین کاملاً عایق کاری شده، از آسایش کافی برخوردار باشند. کواتروپروته بدلیل وجود امکان انواع عملیات و حرکات در صندلی های عقب و از جلمه حرکت مستقل الکترونیکی این صندلی ها، عملاً دارای سیستم صندلی عقب جداگانه ای می باشد. تغییرات طولی جداگانه ( تا 10 سانتی متر) و حرکات گوناگون صندلی جهت ایجاد آسایش، نشستن و لم دادن به معنای آن است که سرنشیان برای قرار گرفتن در یک حالت کاملاً راحت هیچگونه مشکلی نخواهند داشت. صندلی های عقب را نیز در صورت تقاضای مشتری، می توان به سیستم گرمایش، تهویه وماساژ مجهز کرد. صندوق عقب جادار 450 لیتری دارای یک شکل ساده و بدون پستی و بلندی است و علی الخصوص از نظر عرضی جادار می باشد (بسته به اندازه کیف های گلف می توان سه تا چهار کیف گلف را در آن جای داد) تمام ظرفیت صندوق عقب، با توجه به وجود سیستم استقرار اثاثیه که در صورت تقاضا تحویل می شود، اینچ به اینچ قابل استفاده است. فضای صندوق عقب می تواند کیت ترمیم پنجری را که شامل پمپ باد و زاپاس 17 اینچی می باشد، در قسمت زیر کف جای دهد. یک رشته از تجهیزات استاندارد دیگر نیز وجود دارد که با کواتروپورته اس جدید ارائه می شوند و شامل یک محفظه کولر در داخل تکیه گاه، در قسمت جلو، دو جا لیوانی در قسمت زیر دستی و در عقب یک کرکره الکترونیکی برای شیشه عقب می باشد.

 
داخل: دکمه های کنترلی
 
سیستم های اصلی کنترل داخل کواتروپورته اس بسرعت و به آسانی در دسترس هستند. سویچ متصل به سیستم دینامیک رانندگی ( مثل سیستم خاموشی در موقع پارک کردن، سیستم کاهش اصطکاک، اسپرت و سیستم غیر فعال کننده مدیریت پایداری مازراتی MSP ) نزدیک به راننده قرار گرفته است. در یک طرف، در سمت راست صفحه نمایش مرکزی، دستورات مخصوص قفل کردن و بازکردن درب ها و کرکره پنجره قرار گرفته است و پائین تر در کنسول نیز تعدادی سیستم دستور دهنده کنترل اتوماتیک آب و هوای در منطقه ای قرار دارد که صفحه نمایش جداگانه ای دارد سادگی و سرعت استفاده یکی از ویژگی های طراحی داخل این اتومبیل است. هر سویچی ( کلیدی) فقط یک کار انجام می دهد و علائم گرافیکی موجود نیز استفاده از آنها را آسانتر و قابل درک تر می سازد. ترمز دستی الکترونیکی در کنسول وسط قرار گرفته است. این ترمز فقط با فشار دادن یک دکمه عمل می کند ( که اندکی به داخل قرار گرفته است تا بصورت ناگهانی فعال نشود). برای غیر فعال کردن ترمز دستی باید این دکمه را مجدداً فشار دهید یا اینکه پدال گاز را رها کنید. مازراتی کواتروپورته اس همچنین دارای سیستم مخصوص پارک می باشد که هر زمان که موتور خاموش می شود، ترمز دستی الکترونیکی را فعال می کند. هرگاه نیاز داشته باشید تا ماشین را با موتور خاموش جابجا کنید، می توانید بوسیله کلید Park Off این سیستم را غیر فعال کنید. و بالاخره چیزی که سیستم های این اتومبیل را تکمیل می کند، جا لیوانی با لبه کروم و یک زیر سیگاری و یک فندک است که در کنسول وسط قرار گرفته اند.
 
داخل خودرو : چوبهای ویژه زیبا و متین
 

همانگونه که سنت مازراتی این نکته را تاکید می کند، توجه به جزئیات و ایجاد یک فضای داخلی مطلوب، روح و جوهره واقعی طراحی مازراتی کواتروپورته بشمار می آیند. سبک بدیع یکی از محاسن هنر صنعتگری دستی ایتالیائی است. چوب، این کلاسیک ترین ماده، قسمت وسیعی از فضای داخلی راپوشانیده و محیطی دلچسب و گیرا ایجاد می کند. سه نوع چوب جدید که از زیبائی، وقار و متانت ذاتی برخوردار می باشند، یعنی درختان Vavona, Starmenot و Wenge جلاخورده در این سری جدید ارائه می شوند. این چوبها در حیطه کنکاش ها و تحقیقات مازراتی برای یافتن مواد جدید، نقطه اوج بشمار می آیند. برای کسانی که علاقمند به تزئین با مواد براق تری نظیر چوب پیانوی سیاه و Blue Laque می باشند که همه چیز را باریک تر و ظریف تر نشان می دهند، این نوع مواد تزئینی و روکش کاری نیز قابل ارائه هستند. چوب Starwood بدلیل زیبائی و جلوه مدرن گرایانه آن، چشمگیر است. چنانچه مشتری بخواهد یک فضای داخلی مدرن و دلپذیر ایجاد کند، باید نقوش طبیعی عمودی چوب در کنسول وسط و نقوش افقی آن بر روی پانلهای درب قرار گیرد و در عین حال آمیزه این نقوش با سبز مایل به خاکستری همراه با رنگهای سردتر ترکیب زیبائی را ایجاد نماید. چوب Starwood با رنگهای گرم نیز آمیخته شده و نتیجه این تضاد ایجاد سایه های زنده و شاداب است. Vavona دارای ته رنگهای گرم کهربائی می باشد. این چوب بدلیل نقوش دایره وار و گل مانند آن مشهور است و چوبی است که با تمام رنگهای چرم بخوبی هماهنگی ایجاد می کند. چوب جلا خورده Wenge با نقوش و خطوط امتداد یافته خود نوعی چوب استوائی است. این چوب تیره و متراکم است و با خطوط و نقش های قهوه ای خود به محیط گرمی و آرامش ارائه می کند. چوب Blu laque جایگزین جدیدی برای پیانو سیاه است و برای تلفیق با چرم به رنگ آبی نیروی هوائی ارائه شده است. این با رنگهای روشن تر باعث ایجاد ترکیبی چشمگیر و برجسته می شود. تمام چوبها که برای یکایک آنها منابع تامین شناسائی شده است، تحت نوعی فرآوری قرار می گیرند که ترتیبی از روش های سنتی و پیشرفته ترین فن آوری دقیق است. مالکین حتی می توانند انتخاب چوبهای زیبا و متین را با ایجاد نقوش، با سلیقه شخصی خود منطبق سازد.
 
قسمت داخلی خودرو: چرم پولترونا فرا Poltrona Frau
 
چرم پولترونا فرا که فضای داخلی مازراتی کواتروپورته اس را تزئین می کند، نتیجه یک فرآیند ویژه ی انتخاب در راستای تضمین بهترین کیفیت با استفاده از ماده ای می باشد که لمس آن نیز خوشایند است. فرآوری این چرم باعث ایجاد نرمی، دوام و استحکام و کارآمدی این چرم شده و زیبائی آنرا افزایش می دهد. چرم Poltrona Frau نماینده کیفیت هنر صنعت گری زمانهای گذشته می باشد. این چرم آمیزه ای از مهارت سنتی با فنون جدید است، این فرآیند باعث می گردد تا چرم در تابستان فوق العاده نرم و آسایش بخش و در زمستان خنک و دلچسب باشد. چرم Poltrona Frau با گذشت زمان نیز کیفیت خوبی پیدا می کند و به همین دلیل نرخ آن تا حد بالا ست. آندسته از صاحبان خودروهای مازراتی که در این مورد وسواس و علاقه بیشتری دارند، می توانند بسته لوکس تزئینی را که از چرم پولترونافرا Poltrona Frau ساخته شده است تحویل گیرند. این چرم بنحو خارق العاده ای نرم و گیرا بوده و به سرنشیان اتومبیل، نوعی احساس لذت و آرامش می دهد. آرم پولترونافرا Poltrona Frau و صندلی های دارای دوخت دو ردیف نمای داخل خودرو را به شکل زیبا و موثر می آرایند. رنگهای جدید با کواتروپورته اس جدید مازراتی معرفی می شوند، نمونه های آن رنگ شنی طبیعی و ملایم و سرخ میخکی و ته رنگ جدیدی از همگرائی با حالت بسیار زنده و شاداب است.
 
راحتی و آسایش در داخل خودرو
 
سیستم های هدایت و سرگرمی مازراتی کواترو پورته جدید بطور کامل بازسازی شده اند. این امکانات شامل مالتی مدیای جدید مازراتی و سیستم مالتی مدیای

Bose ( با پخش صدا در حد سالن های کنسرت ) می باشد. سیستم مالتی مدیا که توسط Marelli تولید شده است، به عنوان امکانات استاندارد خود شامل یک کامپیوتر، یک سیستم هدایت ماهواره ای ( در موارد ممکن، یک نقشه دیجیتال) یک سی دی درایو و سیستم پخش ام پی تری (MP3)، یک سیستم هارددیسک، بایگانی (جوک باکس ) فایل های ام پی تری، یک هارد دیسک 30 گیکابایتی، کنترل صدا، فن آوری بی سیم بلوتوث، و یک usb/aux است. صدا با استفاده از امکانات سیستم صدای سوراندBose پخش می شود. بلند گوها عملکرد اکوستیک بی نظیری دارند که مخصوص کواتروپورته اس جدید طراحی شده است. یک صفحه TFT رنگی 7 اینچی در وسط داشبورد قرار گرفته و عملکرد CD، سیستم هدایت ماهواره ای ( در موارد ممکنه، نقشه، دیجیتال) تیونر، کامپیوتر خودرو ( که اطلاعات مربوط به سفر و سیستم های خودرو را نشان می دهد) بایگانی فایل ام پی تری، بلوتوث و یو اس بی ریدر را به نمایش می گذارد. کنترل سیستم بسیار راحت و غریزی است و در میان داشبورد قرار گرفته است. در عین حال شما می توانید کارکرد دکمه های اصلی که بیشتر از آنان استفاده بعمل می آورید را از طریق دکمه های روی فرمان مورد ساتفاده قرار دهید. ایمنی کته اصلی در استفاده از سیستم کنترل با صدا است که با آن می توانید سیستم صوتی سیستم هدایت ماهواره ای و تلفن را به کار گیرید. کامپیوتر خودرو به شما این امکان را می دهد که اطلاعات ارائه شده توسط کامپیوتر سفر را مشاهده کنید. این سیستم مصرف متوسط سوخت، مدت سفر، فاصله طی شده، سرعت متوسط، حد سرعت و مسافت طی شده به کیلو متر در هر روز را نمایش می دهد. یکی دیگر از آپش هایی که می شود سفارش داده شود، سیستم سرگمی و تفریح مخصوص صندلی عقب می باشد که از صفحه نمایش عقب و سیستم پخش دی وی دی تشکیل می شود یک سوکت ورودی Aux مخصوص بازیهای ویدئوئی یا وارد کردن ورودی های سیستم های دیگر ( مثل دوربین ویدئوئی ) نیز وجود دارد و صدا از طریق هدفون یا بلند گوی اصلی قابل شنود می باشد.
پانل نمایش رنگی که روبروی راننده قرار دارد، اطلاعات مفیدی را در مورد سفر ارائه می دهد. این موارد شامل وضعیت تنظیم انواع سیستم های الکترونیکی، سیستم انتقال داده های مازراتی، سیستم جلو بندی Skyhook، زمان فعال شدن سیستم حفاظت ویژه مازراتی یا موارد یخ بسته بودن جاده) می باشد. صفحه نمایش خودرو اطلاعات سیستم هدایت ماهواره ای را نیز ( زمانی که آن روشن باشد) نشان می دهد تا راننده بتواند به آسانی تصاویرو علائم متحرک را تشخیص دهد.

 
کنترل دو ناحیه ای اتوماتیک دما
 

مازراتی کواتروپورته اس جدید طبق استاندارد معمول، با کنترل اتوماتیک دو ناحیه ای آب و هوا ارائه می شود بدین ترتیب وضعیت محیط داخل خودرو، بهبود می یابد. یک سری سنسور نیز کیفیت هوای وارده بداخل خودرو را کنترل کرده و به عنوان مثال با استفده از گردش مجدد، از ورود هوای ناپاک با بوی ناخوشایند بداخل خودرو جلو گیری می کنند. یک سنسور دیگر نیز با کاهش سطح رطوبت هوا و در مواردی که شیشه ها به نقطه شبنم رسیده باشد، از مه گرفتن شیشه ها جلو گیری می کند. سرنشینان عقب نیز از یک سیستم کنترل هوای بسیار عالی که دارای شش مجرای ورودی ( دو عدد در کنسول وسط، دو عدد در ستونهای وسط، و دو عدد در سطح پایی ) می باشد، استفاده می کنند. این سیستم را می توان، بنابه انتخاب مشتری به یک پانل صدور دستور در قسمت عقب مجهز کرد تا شرایط رفاهی بهتری ایجاد شود این باعث می شود که سرنشیان عقب بتوانند وضع هوا، شدت تهویه و سیستم جریان هوا بین کانال ها را کنترل نمایند.

 
سایر امکانات داخل خودرو
 

از جمله سایر تجهیزات الکترونیکی که بنا بر استاندارد محصول، در مازراتی کواتروپورته اس وجود دارد، سنسورهای نور می باشد. این سنسورها بصورت خودکار قدرت نور محیط را اندازه گیری کرده و به تناسب آن، چراغها را روشن و خاموش کنند. ضمناً سنسورهای باران نیز برف پاک کن های شیشه جلو را فعال کرده و دفعات کار آنها را تنظیم می کنند. سیستم کنترل سرعت نیز سرعت حرکت خودرو را بصورت خودکار و بدون آنکه راننده، پای خود را روی پدال بگذارد، تنظیم می کند. سیستم دزدگیر ( با سنسورهای محیطی و حجم سنجی و دزدگیر) و سیستم قفل اتوماتیک درب ها از جمله سایر امکانات این اتومبیل می باشند. سنسورهای فشار لاستیک، آینه داخلی الکتروکرومیک و سنسورهای جلو برای پارک کردن خودرو نیز جزء امکانات اختیاری می باشند.